RiskRecon

Third Party Risk Management: RiskRecon

Kliknij, aby poznać ofertę:

Czym jest RiskRecon?

RiskRecon to platforma do wykrywania ryzyk (związanych np. z podatnościami, błędami konfiguracyjnymi, ujawnieniem poufnych danych) przedsiębiorstwa oraz kontrahentów, która w sposób automatyczny przedstawia matryce ryzyka i ich powiązania z przyjętymi normami (np. DORA/NIST/CIS). Dzięki zaawansowanym narzędziom analizy i ciągłemu monitorowaniu, RiskRecon identyfikuje potencjalne ryzyka związane z partnerami w łańcuchu dostaw, umożliwiając wczesne działania zapobiegawcze, które chronią całą sieć biznesową. RiskRecon ułatwia uzyskanie głębokiego, ciągłego wglądu w ryzyko poprzez ocenę ponad 40 kryteriów bezpieczeństwa w 9 domenach.
Cechy RiskRecon

Główne cechy i funkcje Riskrecon

Wizualizacja ryzyka

Dzięki analizie zasobów organizacji, RiskRecon identyfikuje potencjalne zagrożenia na wczesnym etapie, co umożliwia szybką reakcję. Dzięki wykorzystaniu dziesiątek indykatorów ryzyka oraz globalnym wsparciem działu bezpieczeństwa Mastercard (właściciela RiskRecon), platforma posiada zawsze najświeższe informacje dotyczące zagrożenia.

Reakcja i zapobieganie

RiskRecon umożliwia szybkie podejmowanie działań zapobiegawczych, minimalizując potencjalne szkody wynikające z ataków cybernetycznych. Działania te w sposób automatyczny mogą być realizowane zgodnie z wdrożonym profilem ryzyka lub poprzez integracje API z istniejącymi już rozwiązaniami bezpieczeństwa.

Porównanie z rynkiem

Dzięki możliwości identyfikacji ryzyk dowolnej organizacji RiskRecon jest w stanie przedstawiać porównanie danej organizacji z rynkiem na tle konkrentych domen ryzyka informatycznego informując o rzeczywistym stopniu zabezpieczeń w stosunku np. do konkurencji.

Monitorowanie i analiza

Rozwiązanie oferuje kompleksowe narzędzia monitorowania aktywności, analizy trendów oraz identyfikacji ewentualnych słabych punktów w infrastrukturze IT. RiskRecon nie tylko zidentyfikuje problemy, ale także zaadresuje je do konkretnych odbiorców odpowiedzialnych za systemy w formie raportu naprawczego z określonym czasem reakcji wyreażonym SLA.

Monitorowanie zewnętrznych partnerów

RiskRecon skrupulatnie analizuje poziom zabezpieczeń zewnętrznych partnerów biznesowych, identyfikując potencjalne zagrożenia, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo całej sieci dostaw.
Dlaczego RiskRecon

Dlaczego warto skorzystać z RiskRecon?

01

Maksymalizacja efektywności oceny dostawców

usprawnienie procesu zarządzania ryzykiem cybernetycznym dostawców
szybszy wybór i wdrażanie nowych dostawców
ustalanie priorytetów ocen stron trzecich na podstawie otrzymanych z systemu wyników
koncentracja oceny dostawców na obszarach, o których wiadomo, że naruszają wymagania w zakresie ryzyka
skupianie się na dostawcach osiągających najniższe wyniki
04

Poprawa widoczności łańcucha dostaw

System wykorzystuje najnowsze technologie do zapewnienia skutecznej ochrony całej sieci dostaw i wymiany informacji w obszarze całości sieci biznesowej danej organizacji.
02

Skuteczny audyt bez formalności

Możliwość szybkiej i łatwej weryfikacji stanu bezpieczeństwa infrastruktury u dostawców / w spółkach zależnych / w biurach i oddziałach bez konieczności powiadamiania kogokolwiek o kontroli - użycie narzędzia RiskRecon nie wymaga żadnych formalnych kroków, w tym prawnych, przez jego użyciem.
05

Redukcja ryzyka

Możliwość wczesnego wykrywania potencjalnych zagrożeń przyczynia się do minimalizacji ryzyka związanego z łańcuchem dostaw. Dzięki RiskRecon organizacja może proaktywnie przeciwdziałać zagrożeniu zanim ono się zmaterializuje.
03

Wysoka precyzja

RiskRecon zapewnia wysoki poziom dokładności i niską liczbę fałszywych wyników pozytywnych. Odkrywanie aktywów RiskRecon jest zaprojektowane tak, aby było możliwie dokładne, z niezwykle niskim wskaźnikiem fałszywych wyników pozytywnych (false positivies) na poziomie poniżej 1,5%.
06

Dostosowywanie ocen

RiskRecon dostosowuje oceny do akceptowanego przez organizację poziomu ryzyka i obszarów, które są dla niej najważniejsze. RiskRecon automatycznie ustala priorytety problemów związanych z ryzykiem cybernetycznym na podstawie ich wagi i wartości zagrożonego systemu.